Zakończenie sezonu juniorów

Znakomicie zaprezentowali się juniorzy Piasta Bolków w kończącym sezon 2012/13 pojedynku z groźną Pogonią Świerzawa. Po jednostronnym pojedynku Bolkowianie pewnie pokonali gości 8:0. Taki miły akcent na zakończenie rozgrywek napawa optymizmem i pozwala radośniej, a przede wszystkim pewniej i perspektywicznie  spojrzeć w przyszłość na lokalny futbol.

Gospodarze prowadzeni przez trenera Rafała Proroka doszli do głosu już na początku spotkania i pewnie kroczyli po zwycięstwo, aż do ostatniego gwizdka w meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0, a po przerwie młodzi Bolkowianie „rzucili” jeszcze gościom kolejne cztery gole. Był to następny bardzo udany występ juniorów, na których po poprzednim sezonie, nikt nie stawiał. Po rocznej banicji w lidze Terenowej Juniorów drużyna reaktywowana przez klub i trenera Gontarza w poprzedzających ten sezon rozgrywkach prezentowała się kiepsko. Jednak ważne było to, że chłopcy się zebrali i zaczęli tworzyć początek czegoś przyszłościowego – mianowicie drużyny, której są członkami dzisiaj. I dzisiaj, pod batutą trenera Proroka, ta drużyna stanowi kolektyw z którym muszą się liczyć wszyscy występujący w tej klasie rozgrywkowej.

Miejmy nadzieje, że nic i nikt nie stanie na przeszkodzie by ta ekipa dalej się rozwijała i zdobywała kolejne piłkarskie szlify w swojej piłkarskiej edukacji. Chłopcy mają potencjał i przy dobrej opiece mogą się wykształcić na wartościowych graczy z których będzie dumne nie tylko miasto, ale i cały powiat. Osobiście wierze, że na tych szczeblach nie zakończy się ich wewnętrzna ambicja… – czego z całego serca im życzę.