Biały Marasz

Biały Marsz Wdzięczności za pontyfikat dla Ojca Świętego wyruszył w milczeniu o godzinie 20:00 spod kościoła św. Jadwigi w Bolkowie. Uczestniczyła w nim uderzająca liczba mieszkańców naszego miasta i okolic. Pomysłodawcami była młodzież ZSA w Bolkowie. Młodzi ludzie bardzo licznie przybyli, aby modlić się i uczcić pamięci Piotra naszych czasów. I jak mówili w życiu zawsze będą dążyć do Jezusa, trzeba też być odważnym, bo taki był właśnie Jan Paweł II.


Uczestnicy marszu w milczeniu przeszli głównymi ulicami Bolkowa. Młodzież naszej szkoły pod kierunkiem uczennicy klasy III TE Niny Żuk przygotowała nabożeństwo dziękczynne w kościele. Rozważaliśmy ostatnie orędzie Ojca Świętego skierowane do młodzieży, poczym młodzież poprowadziła różaniec, w którym uczestniczyła cała parafia. Chłopcy zadbali o dobór muzyki i nagłośnienie. Dzięki czemu cały kościół mógł wysłuchać fragmentu przemówienia Papieża do Polaków. Młodzież naszej szkoły przygotowała również na kartkach duży napis: SZUKALES NAS – JESTESMY. Młodzi ludzie chętnie trzymali w swych dłoniach litery napisu. W bardzo wielu dłoniach były tez zapalone świece i lampiony, które po marszu zostały złożone pod krzyżem. Biały Marsz zakończono apelem Jasnogórskim. O 21:37 uderzono w dzwony kościoła, aby uczcić godzinę śmierci Jana Pawła II.

Na zaskoczenie, ksiądz Prałat podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości: księżom, siostrom zakonnym i młodzieży. Wszystkim mieszkańcom Bolkowa ksiądz proboszcz podziękował za liczne przybycie oraz władzom miasta za umożliwienie zorganizowania Białego Marszu a policji za zabezpieczenie trasy.
Zdjęcia z przemarszu w dostępne w naszej galerii.

W dniu pogrzebu Ojca Świętego w kościele grupa uczniów z ZSA w Bolkowie – Marek Sikorski, Kamil Kaczmarek i Dariusz Sokół obsługiwała audiowizualny sprzęt, dzięki któremu, na telebimie można było obejrzeć na żywo transmisje pogrzebu bezpośrednio z Watykanu.