Otwarcie Sezonu Pszczelarskiego

W imieniu Komitetu Organizacyjnego, serdecznie zapraszamy wszystkich pszczelarzy Waszego Związku na Dolnośląskie Otwarcie Sezonu Pszczelarskiego – Bolków 2005 pod honorowym patronatem posła RP Olgierda Poniżnika w sobotę 30 kwietnia 2005 r. Liczymy bardzo na Wasz udział w tym Święcie!

W programie przewidujemy m.in.:

9:30
Wykład dr Benedykta Polaczka z Wolnego Uniwersytetu w Berlinie nt. „Hodowla matek pszczelich”. – sala widowiskowa Domu Kultury w Bolkowie.

11:30
Wizyta w pasiece Antoniego Martyniaka Wierzchosławice 26, laureata Konkursu na Wzorowa Pasiekę Dolnego Śląska w roku 2004. Demonstracja jednej z metod wiosennego przyspieszania rozwoju rodzin pszczelich w celu lepszego wykorzystania pożytku rzepakowego.

11:30

Wyjazd do pasieki Tadeusza Gniewka w Cieplicach zdobywcy III miejsca w Konkursie na Wzorową Pasiekę Dolnego Śląska w roku 2004.

11:30
Zwiedzanie Rynku i Zamku w Bolkowie z przewodnikiem. 14:00
Msza Święta w Koiciele Parafialnym p.w. Św. Jadwigi z Pocztami Sztandarowymi Dolnośląskich Związków Pszczelarzy, z darami ołtarza. Bezpośrednio po mszy przemarsz uczestników i pocztów z Orkiestrą Dętą do Ośrodka Wypoczynku Świątecznego (Basen Miejski)

15:15

Uroczyste otwarcie Dolnośląskie Otwarcie Sezonu Pszczelarskiego – Bolków 2005 przez Burmistrza Miasta i Gminy w Bolkowie, wystąpienia władz samorządowych i PZP, wręczenie odznaczeń i dyplomów.

15:30

Imprezy plenerowe na terenie Ośrodka Wypoczynku Świątecznego
• Występy Zespołów Artystycznych, popis Orkiestry Dętej,
• Prezentacja wyrobów i produktów firm produkujących sprzęt dla pszczelarzy m.in. Firmy Adamek, Babik, Łysoż, Sułkowski, i Inni,
• Prezentacja wyrobów artystycznych i rękodzielnictwa,
• Konkursy –pieczenia ciast, zbijania ramek, wiedzy pszczelarskiej dla nie pszczelarzy,
• Degustacja miodów z okolic Bolkowa,
• Prezentacja firm działających na terenie gminy i powiatu. Intencją organizatorów jest jak najszersza promocja Gminy Bolków i wszystkich firm działających na jej terenie. Każdy, kto ma jakieś osiągnięcia, może je zademonstrować społeczeństwu Bolkowa. Organizatorzy nie pobierają opłat za teren wystawienniczy.

Telefony kontaktowe w sprawie organizacji kierować na Firmę SUŁKOWSKI (075)7413716, 0601443599, tel. domowy (075)7413410

Przewodniczący Miejsko-Gminnego
Koła Pszczelarzy w Bolkowie
Antoni Martyniak

Członek Zarządu Polskiego
Związku Pszczelarzy w Warszawie
Ryszard Sułkowski