Piknik Rycerski na Zamku Bolków

Serdecznie zapraszamy na II Piknik Rycerski który odbędzie się 29.06.2013 na dziedzińcach Zamku Bolków. Jest to całkowicie nowa formuła imprez historycznych organizowanych na zamku. Szczególny nacisk chcemy położyć na realia historyczne (impreza datowana na okres 1350 r. -1450 r.). Nie da się ukryć że związane jest to z planowaną na przyszły rok inscenizacją oblegania zamku. Dlatego też budujemy historyczne obozowisko rycerskie na dziedzińcach zewnętrznych, a grupy rycerskie przyjeżdżają na indywidualne zaproszenia. Na dziedzińcu turniejowym, gdzie będzie znajdować się historyczne obozowisko przewidujemy moc atrakcji dla odwiedzających.

Turyści będą mogli zwiedzić średniowieczny obóz rycerski, podglądnąć jak wyglądało życie zwykłego rycerza, podziwiać walki dominujących na średniowiecznych polach bitew Landsknechtów, pokibicować w zmaganiach na turnieju łuczniczym, poznać zwyczaje średniowiecznego rycerstwa. Ludzie, którzy spędzą z nami trochę więcej czasu na pewno staną się świadkami pasjonujących walk rycerskich. Dla dzieci, które przybędą na Zamek przygotowaliśmy  liczne gry i zabawy.

II Piknik Rycerski

Pragniemy wykorzystać tę wielką liczbę rycerzy, jaka się zbierze tego dnia na zamku i wykorzystać ją do nakręcenia sceny batalistycznej, która zostanie wykorzystana w drugiej części filmu o Bolkowie.

Wstęp na Zamek będzie możliwy już od godziny 9:00, natomiast oficjalne rozpoczęcie Pikniku planowane jest na godzinę 11:00, a całość potrwa do godziny 18:00.

Z okazji pikniku wstęp na dziedziniec turniejowy jest bezpłatny, natomiast wstęp na Zamek Górny jest za symboliczną złotówkę.

UWAGA! UWAGA MIESZKAŃCY PRZEŚWIETNEGO MIASTA BOLKOWA ORAZ WSZYSCY TURYŚCI, KTÓRZY NA JEGO TERENIE W TYM DNIU BĘDĄ PRZEBYWAĆ. OD GODZINY 11 DO GODZINY 18 RYCERZE ZGROMADZENI NA ZAMKU BOLKÓW ZA POZWOLENIEM WŁODARZY TEGO PIĘKNEGO MIASTA UŻYWAĆ BĘDĄ WSZELKICH DOSTĘPNYCH IM BRONI HUKOWYCH, HAŁAS CZYNIĄC NIEMIŁOSIERNY.