Przygotowanie do sezonu zimowego

Przygotuj się do sezonu zimowego!

Sezon zimowy coraz bliżej. Należy pamiętać, iż do uprawiania sportów zimowych powinniśmy się odpowiednio przygotować. Odpowiednie przygotowanie fizyczno – kondycyjne zmniejszy ryzyko kontuzji, a także sprawi, że jazda będzie sprawiała nam jeszcze więcej przyjemności. Wcześniejsze przygotowanie, to również większa wytrzymałość, a co za tym idzie – więcej czasu spędzonego na stoku! Najlepiej zacząć przygotowywać się kilka tygodni przed planowanym urlopem. Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę, to naprawdę bardzo ważny element podczas uprawiania narciarstwa oraz snowboardu.

W skrócie przedstawimy kilka porad, które pomogą w przygotowaniu się do białego szaleństwa.

  1. Zacznij ćwiczyć najlepiej trzy miesiące przed wyjazdem. To czas, który pozwoli najlepiej przygotować się do sezonu. Polecamy stworzyć plan treningowy, zwiększając z tygodnia na tydzień intensywność i długość treningów.
  2. Na początek wzmocnij swoją kondycję. Zalecamy biegi oraz rower. Jeżeli pogoda sprzyja warto to wykorzystać i ćwiczyć na świeżym powietrzu.  Dobrym rozwiązaniem są również zajęcia fitness, basen, czy crossfit. Ważne jest wzmacnianie mięśni brzucha, nóg oraz pleców. Wzmocnienie mięśni zapewni większe poczucie kontroli ruchu na stoku. Sprawi także, iż poczujesz się pewniej nawet na oblodzonych odcinkach trasy, czy w tak zwanym kopnym śniegu. Po treningu wytrzymałościowym czas na trening wzmacniający.
  3. Jeżeli poprawisz swoją ogólną sprawność, możesz skupić się na treningu ukierunkowanym pod konkretne cele, które chcesz osiągnąć podczas jazdy. Dla osób trenujących jazdę freeridową polecamy trening akrobatyczny: skoki na trampolinie i ćwiczenia równoważne. Ćwiczenia na mięśnie brzucha oraz grzbietu pozwalają utrzymać odpowiednią pozycję na stoku.
  4. Po każdym wysiłku pamiętaj o rozciąganiu. To bardzo ważny element po zakończonym treningu.
  5. Podczas przygotowań do sezonu zimowego ćwicz rozważnie. Obciążanie treningowe musi wzrastać wprost proporcjonalnie do naszego podnoszenia sprawności ogólnej. Chyba nikt nie chce nabawić się kontuzji, podczas przygotowań do sportów zimowych. Można skorzystać również z odnowy biologicznej jak sauna, jacuzzi, czy masażu.

Szkoła Narciarska i Snowboardowa Szklarska Poręba

Pamiętaj, warto przygotować się w odpowiedni sposób do jazdy na nartach, a także snowboardzie. Spowoduje to jeszcze większą przyjemność z jazdy, a jazda pod okiem wykształconego instruktora zapewni Ci szybki progres, mniej stressu i kontuzji… Jeśli będziecie wybierać się do Szklarskiej Poręby polecamy szkołę narciarska i snowboardową TwojeNarty.com – to idealnym wybór na pierwsze kroki na desce i nartach