Wielka nawałnica w Bolkowie

W godzinach popołudniowych przez Bolków przeszła potężna burza, która dokonała sporych zniszczeń na terenie naszego miasta. Około godziny 16 nad Bolkowem zebrały się ciemne chmury, a już chwile później lunął potężny deszcz. Po ulicach nie można było normalnie przejąć, wydawało się, że jest się pod prysznicem. Chodniki i ulice pokryła woda, co praktycznie uniemożliwiło poruszanie się po mieście. Jednak największe zniszczenia dokonał padający wraz z deszczem grad (wielkości piłek golfowych). W wielu mieszkaniach powybijał on szyby w oknach, a spory wiatr pozrywał dachówki, które uszkodziły samochody. Po przejęciu nawałnicy Bolków wyglądał okropnie.

Na zalanych ulicach były kawałki dachówek, gałęzie, piasek i kamienie. Zalane zostało także przejście podziemne na ulicy Sienkiewicza, gdzie woda sięgała kolan. Jednak z tą sytuacją poradzili sobie bolkowscy strażacy, którzy sprzątnęli szybko ten bałagan, aby można było się normalnie poruszać po ulicach miasta.

Takie burze miały miejsce dzisiaj na całym Dolnym Śląsku. W efekcie 3 osoby nie żyją, wiele jest rannych. W Oleśnicy zginał mężczyzna, we Wrocławiu 21-letnia kobieta, a w miejscowości Zwrócona koło Ząbkowic Śląskich 14-letni chłopiec. Wszyscy zginęli od spadających z drzew konarów.

Jeśli ktoś posiada zdjęcia lub filmiki z ulewy, która dzisiaj przeszła przez Bolków prosimy, aby przesłał je redakcji, a na pewno zostaną umieszczone na portalu.