Zakończenie sezonu

Już w najbliższą niedziele bolkowska drużyna po raz ostatni wybiegnie na boisko w sezonie 2012/13. Uczyni to przed własną publicznością, a przeciwnikiem będzie nieobliczalna ekipa Woskaru Szklarska Poręba / Wojcieszyce. Piast w tym pojedynku jest faworytem, jednak nie murowanym. Dużo na pewno będzie zależeć od dyspozycji dnia. Jeżeli znajdzie się ona po stronie Bolkowian to gracze biało – niebiescy nie powinni mieć problemu z zainkasowaniem 3 punktów i przypieczętowaniem 4. miejsca w ligowej tabeli na zakończenie rozgrywek.

Pierwotnie mecz ten miał się odbyć 07.04.br. jednak z powodu katastrofalnych warunków atmosferycznych XVI kolejkę przeniesiona na 23.06.br. i potraktowano ją jako ostatnią w tym sezonie.

Niedzielny przeciwnik bolkowskiego teamu gra bardzo nierówno. Zdarzają im się bardzo dobre mecz, ale też niespodziewane wpadki. Na pewno runda jesienna była o wiele lepsza dla Woskaru niż obecna w której tracą dużo punktów.

W poprzedniej rundzie Piast w dramatycznych okolicznościach ograł Szklarską Porębę na jej terenie 3:4 (bramki: Sławomir Stępień x2, Zbigniew Nowak i Krzysztof Stępień) choć przegrywał już do przerwy 2:0. Po pauzie i reprymendzie od trenera Rafała Proroka na drugą część meczu drużyna wyszła odmieniona i zainkasowała cenne 3 punkty, choć losy meczu toczyły się do ostatnich sekund.

Miejmy nadzieję, że tym razem publiczność w Bolkowie nie będzie musiała przeżywać takiego horroru i Piast spokojniejszym krokiem zdobędzie cała pule w tym meczu. Wszyscy jednak wiedzą, że będzie to zadanie niełatwe…

więcej nt. Piasta Bolków:
http://piastbolkow.futbolowo.pl/piastbolkow/news,2017183,z-woskarem-na-zakonczenie-sezonu-seniorzy-.html