Casting do filmu

Jeśli marzysz o zagraniu w fabularyzowanym filmie dokumentalnym, chcesz wcielić się w jedną z historycznych postaci i bliżej poznać historię Dolnego Śląska – dołącz do naszej ekipy filmowej.

Film Dolina Pałaców i Ogrodów, produkowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu w koprodukcji z Telewizją Polską Oddział we Wrocławiu jest kolejnym fabularyzowanym filmem dokumentalnym w cyklu Dolny Śląsk Pełen Historii.

Tym razem film opowiadać będzie o dziejach ciągle jeszcze nieodkrytego miejsca w Polsce, nazywanego Dolnośląską Doliną Loary – obszaru zaledwie 102 km kwadratowych Kotliny Jeleniogórskiej, na którym stoi ponad trzydzieści rycerskich i szlacheckich siedzib, z których 11 trafiło w 2012 roku na listę Pomników Historii. Średniowieczne wieże mieszkalne i zamki, barokowe pałace i XIX-wieczne, książęce rezydencje oraz ich dawni mieszkańcy staną się bohaterami filmowej opowieści. W rolę prowadzącej film wcieliła się Joanna Lamparska.

plakatcastingmDo realizacji filmu poszukujemy statystów z terenu Kotliny Jeleniogórskiej oraz z okolic Wałbrzycha, odtwórców ról historycznych, m.in. przedstawicieli rodu Schaffgotschów, von Reden, von Reuss, Pruskich, Radziwiłłów, Johanna Wolfganga Goethego, Fryderyka Chopina czy Lwa Trockiego oraz statystów do scen zbiorowych – chłopów, mieszczan, służby pałacowej, w następujących kategoriach wiekowych:

  • dzieci (głównie chłopcy) w wieku ok. 10 lat
  • mężczyźni w wieku około 25, 30, 40, 50, 60 lat
  • kobiety w wieku około 25, 30, 40, 50, 60 lat

Przeprowadzone zostaną dwie edycje castingu:

  • 7 maja 2014 (środa), godz. 12.00, w pałacu w Łomnicy (ul. Karpnicka 3, Łomnica)
  • 8 maja 2014 (czwartek), godz. 12.00, w Jeleniogórskim Centrum Kultury (ul. Bankowa 28/30, Jelenia Góra)

Casting otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych, wystarczy przyjść w dniu castingu z dowodem osobistym, jednak preferowane będą osoby zamieszkujące w miejscowościach leżących na terenie Doliny Pałaców i Ogrodów, a więc Kotliny Jeleniogórskiej, pomiędzy Rudawami Janowickimi a Karkonoszami oraz osoby z okolic Wałbrzycha.

Zainteresowani uczestnictwem w castingu mogą wcześniej rejestrować się on-line otrzymując tym samym gwarancję udziału w wybranej przez siebie edycji castingu niezależnie od ilości osób chętnych do udziału w dniu castingu.

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM CASTINGU

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ON-LINE

PRZEŚLIJ ZDJĘCIA (adres e-mail casting@okis.pl )

Rejestracja on-line trwać będzie do 5 maja 2014 do godz. 23:59

Po zakończeniu produkcji planowana jest emisja telewizyjna filmu oraz przekazanie płyt DVD do szkół i bibliotek powiatowych na terenie regionu, tym samym promując niezwykłą historię Dolnego Śląska uwiecznioną na małym ekranie. Emisja filmu realizowana będzie na antenie TVP Wrocław oraz w stacjach powiązanych z grupą Telewizji Polskiej (TVP Historia, TVP Polonia, TVP Kultura).

Jest to już dziesiąta produkcja realizowana przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu w ramach cyklu Dolny Śląsk Pełen Historii 

przy wsparciu finansowym z Budżetu Województwa Dolnośląskiego. W ramach cyklu powstały m.in. takie filmy jak „Riese – Tajemnice wykute w skale” czy „Daisy – wspomnienie minionego świata” oraz wiele innych.

Masz pytania?

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Zespół obsługi castingu

casting@okis.pl