Stuki przegubu kulowego – ważne czy nie?

Poruszając się samochodem osobowym wielokrotnie kierowcy mogą usłyszeć różne dźwięku dobiegające spod maski pojazdu lub z zawieszenia. Czy są jakieś, które szczególnie powinny Cię zaniepokoić?

Otóż jak się okazuje każdy niepokojący dźwięk powinien zostać jak najszybciej sprawdzony przez fachowca. Jeśli samochodem jeździ osoba z dużym doświadczeniem może pozwolić sobie na swoistą selekcję, który stuk czy szum jest poważniejszy, a który mniej poważny. Jeśli jednak nie jesteś pewien, udaj się do serwisu!

W samochodzie jest wiele podzespołów, które w przypadku awarii dają o sobie znać poprzez różne dźwięki. Dla przykładu każda część związana z zawieszeniem, gdy ulegnie uszkodzeniu, czy tez po prostu zużyciu najczęściej będzie stukać. Stuki, szczególnie przy jeździe po dziurach to domena uszkodzonych elementów zawieszenia. Musisz wiedzieć, iż pewne elementy zawieszenia szczególnie wpływają na Twoje bezpieczeństwo podczas jazdy. Zużyte amortyzatory to brak stabilności w prowadzeniu pojazdu oraz zdecydowanie wydłużona droga hamowania. Uszkodzone przeguby kuliste, czyli sworznie wahacza to ryzyko odczepienia się wahacza od zwrotnicy. Aby dobrze sobie uświadomić jak ważne są to elementy możesz zobaczyć w jak ważnym miejscach  pojeździe są one umiejscowione.

Jeśli zatem słyszysz dziwne dźwięki w samochodzie lepiej sprawdź co złego się dzieje, zanim dojdzie do tragedii. Pamiętaj, że to decydujesz o swoim bezpieczeństwie, ale również o innych użytkownikach ruchu drogowego. Jeśli nie chcesz udawać się do Autoryzowanego Serwisu możesz skorzystać ze sprawdzonego mechanika w okolicy, a w celu zaoszczędzenie pieniędzy części samo możesz kupić na wielu portalach, choćby na www.CzesciAuto24.pl. Lepiej skorzystać z alternatywnych rozwiązań niż drogie serwisy, a wymienić wszystkie wadliwe części na czas. Pamiętaj, że uszkodzone podzespoły bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo Twoje i innych.