Ile za ubezpieczenie OC średnio płaci mieszkaniec Bolkowa?

Ile za ubezpieczenie OC średnio płaci mieszkaniec Bolkowa?

Ile za ubezpieczenie OC średnio płaci mieszkaniec Bolkowa?

Niestety nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ koszt polisy wyliczany jest na podstawie wielu indywidualnych czynników i nie ma średniej ceny OC. Za to mamy dobrą wiadomość. Mieszkaniec Bolkowa zapłaci za polisę mniej niż np. mieszkaniec Warszawy i Krakowa.

Ceny polis OC w 2016 roku

Zapowiadane podwyżki polis dotkną wszystkich użytkowników pojazdów. Kwestią czasu jest kiedy firmy ubezpieczeniowe podniosą stawki dla danej grupy użytkowników. Jedno jest pewne. Dzięki temu, że w Bolkowie jest o wiele mniejsze natężenie ruchu drogowego, niż w dużych aglomeracjach miejskich, maleje ryzyko stłuczek, a dzięki temu polisa może być znacznie tańsza.

W ostatnich latach na polski rynek weszło wiele firm, które oferują ubezpieczenia komunikacyjne. Dzięki temu cena obowiązkowych polis OC nie rosła zbyt szybko. Konkurencja skutecznie chroniła klientów przed podwyżkami. Jednak Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła firmom ubezpieczeniowym podwyżkę, ponieważ dotychczasowe ceny spowodowały wielomilionowe straty. Spodziewać się więc należy przede wszystkim wzrostu cen dla młodych kierowców, bo to oni najczęściej powodują kolizje. Wyższe opłaty dotkną też kierowców powodujących wypadki. Im większe były koszty dotychczasowych odszkodowań tym większa będzie opłata za nową polisę OC.

Jak skalkulować cenę polisy?

Cena polisy OC wynika z wielu czynników. Osoba, która nie zajmuje się ubezpieczeniami komunikacyjnymi na co dzień nie jest w stanie określić jaki koszt będzie musiała ponieść. Dlatego tak ważną rolę w dobraniu odpowiedniej oferty ma dobry agent ubezpieczeniowy. Niestety większość agentów od lat współpracuje z ulubionymi firmami i nie zna cen konkurencji. To co nam zaproponuje wynika tylko z wiedzy wybranych ubezpieczycielach. Tymczasem na rynku szykuje się rewolucja i różnica w opłacie za obowiązkowe OC może być dość duża. Specjaliści ds. finansów wskazują, że wybierając najtańszą ofertę można będzie zaoszczędzić nawet tysiąc złotych.

Po to by nie przepłacić za OC trzeba poprosić o skalkulowanie oferty agenta ubezpieczeniowego, który zna cały rynek ubezpieczeń komunikacyjnych i będzie mógł, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na cenę, wygenerować najlepszą indywidualną ofertę. Po to by mógł tego dokonać należy odpowiedzieć na szereg pytań. Pomocna będzie też porównywarka ubezpieczeń OC najtaniejuagenta.pl (żeby z niej skorzystać kliknij w link). Porównywarka zawiera formularz online, który należy wypełnić. Żeby to zrobić potrzebny będzie dowód rejestracyjny pojazdu. Po podaniu potrzebnych danych program komputerowy przelicza online wszystkie dostępne na rynku oferty i po chwili pokazuje się lista ofert różnych firm ubezpieczeniowych wraz z ceną polisy w danej firmie. Jeśli chcemy od razu kupić OC wystarczy kliknąć przycisk przejdź na stronę. System automatycznie przeniesie nas do portalu, w którym można zakupić wybraną ofertę.