Dodatki do ubezpieczenia OC. Czy warto?

Posiadasz ubezpieczenie OC samochodu, jednak zastanawiasz się nad wykupieniem dodatków do polisy? Sprawdź, czy jest to rozwiązanie faktycznie opłacalne.

Zakres ochrony ubezpieczenia OC obejmuje straty finansowe spowodowane uszkodzeniem mienia lub uszczerbkiem na zdrowiu osoby poszkodowanej. Nie obejmuje szkód, które dotknęły sprawcę, w efekcie czego to on musi zapłacić z własnej kieszeni za uszkodzenie własnego pojazdu czy zdrowotny uszczerbek. Byłoby inaczej, gdyby sprawca miał wykupione dodatki do ubezpieczenia OC.

Polisa AC

Jednym z najczęściej wybieranych dodatków do ubezpieczenia OC jest polisa AC. Ubezpieczenie auto casco pozwala na uzyskanie ochrony ubezpieczeniowej znacznie szerszej niż polisa obowiązkowa.  Może obejmować ona m.in.:

  • kradzież pojazdu,
  • akty wandalizmu,
  • uszkodzenia z winy sprawcy,
  • uszkodzenia wywołane przez gradobicia, powódź, itp.

Dzięki temu masz pewność, że w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych – także z Twojej winy, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie.

Ubezpieczenie NNW

Kolejnym dodatkiem do OC jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Pozwala objąć ochroną ubezpieczeniową pasażerów auta, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu podczas kolizji drogowej. Pieniądze z odszkodowania można przeznaczyć na kosztowne leczenie oraz wszelkie inne działania pozwalają na szybszy powrót do zdrowia lub pełnej sprawności.

Ubezpieczenie szyb

Szyby najczęściej nie wchodzą w zakres standardowej polisy, dlatego kierowcy mogą dokupić dodatkowe ubezpieczenie szyb. Składka jest stosunkowo niewysoka, a korzyści z posiadania takiej polisy ogromne. Gdy dojdzie do uszkodzenia szyby, ubezpieczyciel wypłaca świadczenie pozwalające na jej wprawienie – bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.

Warto pamiętać również, że kierowcy mogą wykupić polisę OC z BLS. Więcej informacji na ten temat w artykule na legio24.pl.

Jak mówi powiedzenie, „przezorny zawsze ubezpieczony”, dlatego warto zdecydować się na uzupełnienie ubezpieczenia komunikacyjnego o główne dodatki. Chociaż nie są one w stanie zagwarantować, że do kolizji nie dojdzie, zapewnią finansowe zabezpieczenie pozwalające uporać się z przykrymi skutkami stłuczkami czy poważniejszymi wypadkami.

Jeśli skorzystasz z internetowej porównywarki ubezpieczeń, uda Ci się wybrać najkorzystniejszą ofertę. Dzięki temu nie przepłacisz za dodatkowe polisy, a zwiększysz poczucie bezpieczeństwa podczas podróżowania po polskich i zagranicznych drogach.